pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W liturgii Kościoła obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w te wspaniałe postacie Świętej Rodziny módlmy się za wszystkie rodziny świata, za rodziny naszej wspólnoty parafialnej, za rodzinę, z której wyszliśmy i którą tworzymy. Nie zapominajmy też o rodzinach rozbitych, skłóconych i podzielonych.

• W ostatni dzień kończącego się roku 2017 uroczyste nabożeństwo dziękczynne za miniony rok rozpocznie się o godz. 16.00. Program tego nabożeństwa jest następujący: Nieszpory, po nich Msza św., w czasie której dokonamy podsumowania ważniejszych wydarzeń, przeżyć i osiągnięć mijającego roku. Będzie jeszcze Msza o godz. 18.00 po południu. Natomiast nie będzie dziś Mszy św. o godz. 20.00.

• Podobnie jak w ubiegłe lata w noc Sylwestrową o godz. 24.00 będzie odprawiona Pasterka Noworoczna, którą powitamy rok 2018. W związku z Pasterką o północy, nie będzie jutro - w Nowy Rok pierwszej Mszy św. o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze św. według planu niedzielnego. 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to równocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu świątyni pomogło nam 65 rodzin składając swoje ofiary na tacę w kościele lub w czasie kolędy w domu. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Niech Boże Dziecię udzieli potrzebnych łask i pobłogosławi.

• W tym tygodniu przypada pierwszy piątek stycznia. Dla dzieci Msza św. o godz. 16.30. Dla młodzieży i starszych: 6.30; 7.30; 18.00; 20.00. Spowiedź od godz. 16.00. Wizyta u chorych, jak w każdy I piątek.

• W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. według planu niedzielnego. O godz. 17.00 spotkanie diecezjalne Rycerzy Kolumba. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Lechowicz. Spotkanie jest połączone z opłatkiem. W tym roku opłatek dla Róż Różańcowych będzie w innym czasie.

• W przyszłą niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic dla Róż męskich i żeńskich.

• Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego spotkanie modlitewne grupy Św. Ojca Pio będzie w drugą sobotę – 13 stycznia o godz. 17.30. Zapraszamy.

• Parafia Bazyliki Katedralnej organizuje 6 stycznia „Orszak Trzech Króli”. Orszak wyruszy z Placu Katedralnego po Mszy św. o godz. 12.00. Trasa orszaku: Rynek, ul. Wekslarska, Wałowa, Targowa i Bernardyńska. Zakończenie w ogrodzie Ojców Bernardynów. W programie sceny z Jasełek i śpiew kolęd. Zachęcamy do wzięcia udziału.