pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Uroczystą Pasterką o północy rozpoczęliśmy Święta Bożego Narodzenia. Są to 17. święta obchodzone w nowym XXI wieku, a  26. w naszej wspólnocie parafialnej. Radość płynąca ze żłóbka Bożej Dzieciny powinna nam towarzyszyć przez cały okres Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem, który pomoże nam ten czas lepiej przeżyć jest piękna szopka. Znajduje się w lewej nawie dolnego kościoła - w kaplicy Narodzenia. Jest umieszczona nieco wyżej, aby dokładniej zobaczyć wszystkie postacie przedstawiające św. Rodzinę, pasterzy i trzech Mędrców. Są też postacie zwierząt, o których mówi Ewangelia.

• Przypominamy, że w czasie Świąt Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Jutro ofiary na tacę zbierane będą - jak co roku - na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Jutro będzie jeszcze dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 13.00.

• Do świąt przygotowywaliśmy się wewnętrznie, przez: Nabożeństwa roratnie, spowiedź adwentową, różne formy umartwienia, postanowienia oraz dzieleniem się z potrzebującymi. Przygotowaliśmy się również zewnętrznie. O tym świadczy ładnie przystrojony kościół, zbudowana stajenka. Wszystkim, którzy włożyli w to swój  wysiłek serdecznie dziękujemy. Niech Boże Dziecię wynagrodzi swym błogosławieństwem.

• Przypominamy o możliwości nabycia pięknych kalendarzy na rok 2018. Są ładne książki albumowe, które mogą być dobrym prezentem świątecznym czy imieninowym. Jest też najnowszy, świąteczny numer naszej gazety „Totus Tuus”, a w nim piękne zdjęcia z uroczystości parafialnych oraz interesujące wiadomości z życia parafii i kościoła. Są wymienione wszystkie dzieci, które w ostatnim czasie otrzymały chrzest. Są też imiona i nazwiska zmarłych parafian. Można również nabyć inne czasopisma świąteczne.

• Jutro na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, którzy będą odwiedzać nasze mieszkania w dniach: 27- 29 grudnia w godzinach popołudniowych. Dzieci będą miały identyfikatory z pieczątką parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

• Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i w przedsionkach kościoła. Jest też zamieszczony na stronie internetowej parafii.

• W liturgii Kościoła tego tygodnia będziemy wspominać: we wtorek św. Szczepana - pierwszego męczennika, we środę św. Jana Apostoła i Ewangelistę, we czwartek św. Młodzianków - męczenników, w niedzielę św. Sylwestra. Wszystkim Solenizantom ostatniego tygodnia roku, życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny, opieki Matki Najświętszej, zdrowia, ciepła rodzinnego oraz wszelkiej ludzkiej dobroci i życzliwości.

• W niedzielę ostatni dzień kończącego się roku 2017. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 20.00 wieczór. O godz. 16.00 odśpiewamy uroczyste Nieszpory dziękczynne, a po nich Msza św., w czasie której będzie podsumowanie najważniejszych przeżyć i wydarzeń mijającego roku. Będziemy też to podsumowywać na pozostałych Mszach św. w ciągu dnia.

• W noc Sylwestrową o godz. 24.00 będzie odprawiona Pasterka Noworoczna, którą powitamy nowy rok 2018. W związku z Pasterką o północy nie będzie też pierwszej Mszy św. o godz. 6.00 w Nowy Rok.