pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Przeżywamy IV niedzielę Adwentu a równocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. dziś tylko przed południem, ostatnia o godz. 12.00. W godzinach popołudniowych zasiadamy do wigilijnego stołu Według nowych przepisów kościelnych dziś nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jednak bardzo zachęcamy do jego zachowania. Niech tradycje wigilijne będą zachowane z największym szacunkiem.

• W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, odczytać fragment Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa, następnie połamać się opłatkiem i złożyć życzenia. Atmosfera tego dnia powinna być bardzo rodzinna i radosna. W tym pomoże nam wspólny śpiew kolęd. Pamiętajmy, że stół wigilijny, to stół bezalkoholowy.

• Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten święty dzień rozpoczynamy Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Zachęcamy do licznego udziału w pięknej Liturgii świętej nocy Narodzenia Jezusa.

• W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy o godz. 6.00 rano z racji pasterki. W drugi dzień Świąt na Mszy o godz. 12.00 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. W tym też dniu będzie jeszcze dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 13.00.

• Dziękujemy za dary serca składane w Adwencie dla potrzebujących. To, co zebraliśmy zostało rozdane w czwartek w sali Caritasu. Część darów została też rozniesiona w specjalnie przygotowanych paczkach. W imieniu obdarowanych składamy podziękowanie ofiarodawcom.

• Dziękujemy też tym wszystkim, którzy pomogli w pracach wykończeniowych kościoła. W ostatnim tygodniu ofiary w kopertach złożyło 14 rodzin, w tym 2 większą kwotę. Na figurę dodatkowo – 5 rodzin. Wszystkim bardzo dziękujemy. Dziękujemy też za ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków. W dalszym ciągu prosimy o składanie swoich ofiar. Można je złożyć w kościele na tacę, w zakrystii lub w kancelarii. Będzie też możliwość przy okazji kolędy w domu. Ciąży jeszcze na nas dużo długu za prace wykonane w bieżącym roku, a w przyszłym czekają nas następne. O tych pracach i o naszej pomocy wspomnimy w podsumowaniu roku – 31 grudnia.

• Wizyta duszpasterska rozpocznie się w naszej parafii 28 grudnia, tj. we czwartek o godz. 16.00. Kolęda w soboty od godz. 10.00, w niedziele od 14.00, w pozostałe dni od 16.00.

• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich na wigilijne czuwanie, które rozpocznie się pół godziny przed Pasterką o godz. 23.30.

• Po Mszy św. można jeszcze nabyć w sklepiku opłatki, świece wigilijne, kalendarze, piękne książki na prezenty, między innymi: „Mój Tarnów. Jest też najnowsze świąteczne wydanie czasopisma parafialnego „Totus Tuus”, bardzo piękne i kolorowe, a w nim ciekawe artykuły i zdjęcia z Uroczystości odpustowych, z przyjęcia chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do DSM oraz ze spotkań ze Św. Mikołajem. Są też inne tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci.