pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – Rok Kościelny, który jest skróconym okresem całej Historii Zbawienia. W czasie Adwentu mamy się przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, a w dalszej perspektywie do spotkania z Chrystusem w wieczności. Adwent wymaga od nas ciszy, skupienia, refleksji i poważnego zastanowienia się nad swoim życiem. Niech dzisiejsza I Niedziela Adwentu wprowadzi nas w nastrój dobrego i radosnego oczekiwania Świąt Bożego Narodzenia.

• W dobrym przeżyciu Adwentu pomogą nam Msze św. roratnie, które sprawowane będą w dni powszednie o godz. 18.00 wieczorem. Pół godziny wcześniej odśpiewamy Godzinki do Matki Bożej. Na Roraty przynosimy lampiony, które zapalać będziemy na czas procesji i Liturgii Słowa. Dzieci przyniosą podpisane „serduszka z dobrymi uczynkami”, które wezmą udział w losowaniu figury Maryi z dzieciątkiem i innych nagród. Szczególne zaproszenie na Roraty kierujemy do dzieci, które będą czynnie włączone do adwentowej wędrówki. Z dziećmi na pewno przyjdą rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo.

• W piątek – 8 grudnia, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy do kościoła na godz. 18.00 wszystkie dzieci klas II. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św., w czasie którego zostaną poświęcone medaliki komunijne. Pozostałe Msze św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będą odprawiane tak, jak w święta pracujące: 6.00, 7.30, 9.00 oraz po południu: 16.00, 18.00 i 20.00.W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Uroczystość znosi post.

• W czasie Adwentu pomyślmy o ludziach biednych. Już od jutra możemy składać dla nich paczki z żywnością i odzieżą. Kto może niech podzieli się z innymi. Paczki składamy pod figurą św. Antoniego, w zakrystii lub w sali Caritasu. Zebrane dary będą rozdane przed Świętami. Młodzież dziękuje za maskotki i słodycze dla dzieci przebywające w szpitalu. Od przyszłej niedzieli młodzież będzie rozprowadzać kartki i sianko na stół wigilijny.

• Od przyszłej niedzieli w sklepiku będą do nabycia świece wigilijne, kartki świąteczne i kalendarze na rok 2018.

• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Barbarę – męczennicę, patronkę górników i hutników, we środę św. Mikołaja – biskupa, we czwartek św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych wyproszonych przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Patronów oraz wiele ludzkiej dobroci i życzliwości.

• W ostatnim tygodniu na budowę i wykańczanie kościoła swoje ofiary złożyło 9 rodzin, w tym 2 rodziny przekazały większą kwotę. Wszystkim serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

• Bardzo prosimy o korzystanie z prasy katolickiej. Dziś można jeszcze nabyć najnowszy numer „Totus Tuus”, i „Gość Niedzielny”.

• W piątek na Mszy o godz. 16.00 zaśpiewa chór z Ukrainy. Bezpośrednio po Mszy św. wystąpi z krótkim koncertem. Zachęcamy do wzięcia udziału i posłuchania naszych sąsiadów ze wschodu.

• W niedzielę 10 grudnia będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tak jest każdego roku.

• Na ekrany kin wszedł w listopadzie jeden z najgłośniejszych filmów fabularnych pt. „Sprawa Chrystusa”. Zachęcamy do obejrzenia.
    Do dolnego kościoła przejdziemy pod koniec tygodnia.

• Spotkanie ministrantów, lektorów i DSM ze św. Mikołajem będzie w sobotę o godz. 10.00.

• Miesięczne spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum będzie we czwartek – 7 grudnia o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

• We czwartek – 7 grudnia spotyka się Rada Parafialna. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30 w sali na plebanii. Mamy ważne sprawy dlatego prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności i oczekuje naszej modlitwy Franciszka Stańczyk z Os. Zielonego. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.