pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to równocześnie ostatnia niedziela Roku Liturgicznego 2017. Za pobożne odmówienie w dniu dzisiejszym aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, Kościół udziela odpustu cząstkowego.

• Najbliższa niedziela – 3 grudnia jest pierwszą niedzielą Adwentu, a zarazem pierwszym dniem nowego Roku Liturgicznego – 2018. Już dziś informujemy, że Msze św. roratnie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 wieczorem. Pół godziny wcześniej – 17.30 Godzinki do Matki Bożej. Prosimy przychodzić na Roraty z lampionami, które zapalać będziemy na czas procesji i Liturgii Słowa. Wszelkiego rodzaju świece muszą mieć specjalne kapturki, tak aby wosk nie spływał na posadzkę.

• Do końca listopada będziemy jeszcze odmawiać różaniec za zmarłych połączony z wypominkami listopadowymi. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu można składać kartki z wypominkami rocznymi.

• Przypominamy, że już od tygodnia Pan kościelny i Pan organista roznoszą po domach i mieszkaniach świąteczne opłatki. Zobowiązali się zapukać do każdej rodziny. Przyjmujmy ich życzliwie.

• W minionym tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło 11 rodzin, w tym 2 rodziny z innej parafii. Niech bł. Karolina i św. Jan Paweł II wypraszają potrzebne łaski wszystkim ofiarodawcom.

• Do dolnego kościoła przejdziemy w pierwszą niedzielę Adwentu czyli –3 grudnia. Pozostaniemy tam na okres zimy. Będzie trochę ciaśniej, ale za to cieplej.

• Grudzień rozpoczyna się w piątek. Msze św. jak w każdy I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Dzieci prosimy na godz. 16.30. Młodzież i starszych na godz. 18.00 lub 20.00. O godz. 21.00 rozpoczyna się nocne czuwanie prowadzone przez Apostolat Trzeźwości.

• Czcicieli św. Ojca Pio prosimy w 1 sobotę na wieczorne nabożeństwo.

• Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie uroczystości odpustowej oraz za obecność na poszczególnych nabożeństwach.

• W ostatnią niedzielę października odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Przypominamy, że głosowało blisko 900 osób. Lista zgłoszonych do Rady, którzy potwierdzili chęć kandydowania jest wywieszona na tablicy ogłoszeń. Również na tablicy ogłoszeń oraz przy wyjściu z kościoła jest lista wybranych do Rady, którzy przekroczyli próg wyborczy i uzyskali przynajmniej 10 głosów i którzy wyrazili wolę być członkiem Rady. Na pierwszym posiedzeniu wybrano zarząd Rady Parafialnej, która została podzielona na 3 grupy: ogólnoduszpasterską, budowlaną i duszpasterstwa grupowego.

• Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży chce z okazji Św. Mikołaja obdarować prezentami dzieci przebywające w szpitalu. Prosimy o włączenie się w to dzieło przez składanie w najbliższym czasie zabawek i słodyczy do kosza, który znajduje się pod figurą św. Antoniego.

• We czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom, a zwłaszcza ks. Lesławowi Wąchale składamy serdeczne życzenia potrzebnych łask z nieba, zdrowia, ludzkiej dobroci i życzliwości. W intencji ks. Lesława będzie odprawiona Msza św. w dniu imienin, czyli we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej imieninowej modlitwy, a to będzie najlepszy prezent.Zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież w najbliższą sobotę na dzień skupienia, który wprowadzi nas w dobre przeżywanie rozpoczynającego się Adwentu. Początek czuwania o godz. 10.00 w dolnym kościele. Szczegóły są na plakacie.

• Jest organizowana pielgrzymka do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Wyjazd we czwartek – 30 listopada wieczorem. Powrót w niedzielę wieczorem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do środy włącznie. Kosztod 150 – 200 zł. Zależy od ilości osób. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest najnowszy numer naszego czasopisma parafialnego „Totus Tuus”, a w nim tyle ciekawych informacji i artykułów z życia parafii. Jest też tygodnik „Gość Niedzielny” a w nim najnowsze informacje z życia kościoła. Są jeszcze inne czasopisma oraz kalendarze.

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności i oczekuje naszej modlitwy Helena Kawecka (lat 72) z Os. Zielonego. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.