Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W całym kościele polskim obchodzimy „Dzień Papieski”. Po każdej Mszy św. zbierana jest do puszek ofiara na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. Patrząc na ubiegłe lata, już kilka osób z naszej parafii skorzystało z tego stypendium, które nosi nazwę: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 • W dalszym ciągu wspieramy ludzi w potrzebie. Dziękujemy tym, którzy już podzielili się z innymi żywnością, odzieżą lub innymi darami. Kto nie mógł w minionym tygodniu, niech to uczyni w nadchodzącym. To, co złożymy będzie przekazane przez parafialny Caritas rodzinom potrzebującym pomocy. Tym bardziej, że zbliża się zima.

 • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka – biskupa, piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana, w niedzielę św. Teresę od Jezusa, dziewice i doktora Kościoła. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom bieżącego tygodnia, życzymy mocy z nieba, opieki Matki Bożej Różańcowej, zdrowia i wszelkiej ludzkiej dobroci i życzliwości.

 • Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30. Tak samo w niedzielę. Zachęcamy do udziału w różańcu wszystkich parafian. Prosimy też o zgłaszanie się do prowadzenia modlitwy różańcowej w poszczególne dni.

 • Nadchodzi listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Można już składać kartki z wypominkami. Dla ułatwienia są przygotowane kartki w dwóch wersjach: miesięczne - (listopadowe) i roczne. Przy rocznych zaznaczyć godzinę wypominania zmarłych w niedzielę: 8.45; 10.15; 15.45 – który czas nam odpowiada, ten podkreślamy. Imiona zmarłych wpisujemy w pierwszym przypadku – bez odmiany: Józef, Jacek, Stanisław, Maria, Justyna, Katarzyna.

 • Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 • W przyszłą niedzielę w sąsiedniej parafii Matki Bożej Fatimskiej uroczystość odpustowa. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.

 • 18 października organizowany jest autokarowy wjazd do Wał Rudy na Drogę Krzyżową śladami męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Po Drodze Krzyżowej powrót do Tarnowa. Zapisujemy się w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd o godz. 14.00.

 • W ostatnim tygodniu czy to na tacę w kościele, czy na konto parafii ofiary na wykańczanie kościoła złożyło -129 rodzin. Wszystkim serdeczne dziękujemy. Niech Bóg wynagrodzi i pobłogosławi. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o pomoc w wyposażeniu prezbiterium. Już w tym tygodniu będzie budowane rusztowanie, a w przyszłym montowana piękna figura - rzeźba bł. Karoliny – patronki naszej parafii.

 • W sobotę 14 października obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. Będziemy modlić się za naszych nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych.

 • W tym tygodniu odbędą się miesięczne spotkania dla młodzieży klas gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: we wtorek – klasy II; we czwartek – klasy III. Wszystkie spotkania rozpoczynają się nabożeństwem różańcowym o godz.17.30. Obecność młodzieży obowiązkowa. Natomiast klasy VI i VII tydzień później – 16 i 17 października. O tym spotkaniu przypomnimy w przyszłą niedzielę.

 • Październikowe spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę. Zapraszamy najpierw na różaniec i Mszę św. do kościoła. Po Mszy druga część w sali na plebanii. Tu kierujemy serdecznie zaproszenie na spotkanie do tych, którzy pobrali specjalne ankiety do wypełnienia. Zapraszamy również innych chętnych do włączenia się w działalność Akcji Katolickiej.

 • Miesięczne spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie w piątek 13 października. Rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym i Mszą św. Dalszy ciąg w sali na plebanii.

 • Także w piątek 13 października rozpoczyna się nowenna do św. Jana Pawła II, którego Akcja Katolicka obiera za swojego Patrona. Będziemy przez 9 dni modlić się po nabożeństwie różańcowym.

 • Obowiązkowe spotkanie formacyjne dla lektorów w środę o godz. 19.00 Natomiast cotygodniowe spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Na tę samą godzinę zapraszamy wszystkich chętnych i odważnych chłopców, którzy chcą się przygotować do pełnienia zaszczytnej funkcji ministranta.

 • Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXXII Tydzień kultury Chrześcijańskiej Tarnów 2017. Program całego tygodnia jest umieszczony na plakatach.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale