pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W całym kościele polskim obchodzimy „Dzień Papieski”. Po każdej Mszy św. zbierana jest do puszek ofiara na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. Patrząc na ubiegłe lata, już kilka osób z naszej parafii skorzystało z tego stypendium, które nosi nazwę: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• W dalszym ciągu wspieramy ludzi w potrzebie. Dziękujemy tym, którzy już podzielili się z innymi żywnością, odzieżą lub innymi darami. Kto nie mógł w minionym tygodniu, niech to uczyni w nadchodzącym. To, co złożymy będzie przekazane przez parafialny Caritas rodzinom potrzebującym pomocy. Tym bardziej, że zbliża się zima.

• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka – biskupa, piątek – Bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana, w niedzielę św. Teresę od Jezusa, dziewice i doktora Kościoła. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom bieżącego tygodnia, życzymy mocy z nieba, opieki Matki Bożej Różańcowej, zdrowia i wszelkiej ludzkiej dobroci i życzliwości.

• Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30. Tak samo w niedzielę. Zachęcamy do udziału w różańcu wszystkich parafian. Prosimy też o zgłaszanie się do prowadzenia modlitwy różańcowej w poszczególne dni.

• Nadchodzi listopad – miesiąc pamięci i modlitwy za zmarłych. Można już składać kartki z wypominkami. Dla ułatwienia są przygotowane kartki w dwóch wersjach: miesięczne - (listopadowe) i roczne. Przy rocznych zaznaczyć godzinę wypominania zmarłych w niedzielę: 8.45; 10.15; 15.45 – który czas nam odpowiada, ten podkreślamy. Imiona zmarłych wpisujemy w pierwszym przypadku – bez odmiany: Józef, Jacek, Stanisław, Maria, Justyna, Katarzyna.

• Zachęcamy gorąco do nabywania i czytania prasy katolickiej.

• W przyszłą niedzielę w sąsiedniej parafii Matki Bożej Fatimskiej uroczystość odpustowa. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.

• 18 października organizowany jest autokarowy wjazd do Wał Rudy na Drogę Krzyżową śladami męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Po Drodze Krzyżowej powrót do Tarnowa. Zapisujemy się w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd o godz. 14.00.

• W ostatnim tygodniu czy to na tacę w kościele, czy na konto parafii ofiary na wykańczanie kościoła złożyło -129 rodzin. Wszystkim serdeczne dziękujemy. Niech Bóg wynagrodzi i pobłogosławi. W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o pomoc w wyposażeniu prezbiterium. Już w tym tygodniu będzie budowane rusztowanie, a w przyszłym montowana piękna figura - rzeźba bł. Karoliny – patronki naszej parafii.

• W sobotę 14 października obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. Będziemy modlić się za naszych nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych.

• W tym tygodniu odbędą się miesięczne spotkania dla młodzieży klas gimnazjalnych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: we wtorek – klasy II; we czwartek – klasy III. Wszystkie spotkania rozpoczynają się nabożeństwem różańcowym o godz.17.30. Obecność młodzieży obowiązkowa. Natomiast klasy VI i VII tydzień później – 16 i 17 października. O tym spotkaniu przypomnimy w przyszłą niedzielę.

• Październikowe spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę. Zapraszamy najpierw na różaniec i Mszę św. do kościoła. Po Mszy druga część w sali na plebanii. Tu kierujemy serdecznie zaproszenie na spotkanie do tych, którzy pobrali specjalne ankiety do wypełnienia. Zapraszamy również innych chętnych do włączenia się w działalność Akcji Katolickiej.

• Miesięczne spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będzie w piątek 13 października. Rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym i Mszą św. Dalszy ciąg w sali na plebanii.

• Także w piątek 13 października rozpoczyna się nowenna do św. Jana Pawła II, którego Akcja Katolicka obiera za swojego Patrona. Będziemy przez 9 dni modlić się po nabożeństwie różańcowym.

• Obowiązkowe spotkanie formacyjne dla lektorów w środę o godz. 19.00 Natomiast cotygodniowe spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 9.00. Na tę samą godzinę zapraszamy wszystkich chętnych i odważnych chłopców, którzy chcą się przygotować do pełnienia zaszczytnej funkcji ministranta.

• Spotkanie DSM w sobotę o godz. 10.00.

• W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XXXII Tydzień kultury Chrześcijańskiej Tarnów 2017. Program całego tygodnia jest umieszczony na plakatach.