pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Po Mszy świętej członkowie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają przy wyjściu z kościoła „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek”. Nabyty i spożywany przy rodzinnym stole „chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Ponadto odpowiadając na apel biskupa można złożyć do puszek ofiary na poszkodowanych w Meksyku z powodu trzęsienia ziemi.

• Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.

• Dziś można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może się każdy, kto ukończył 18 rok, można to uczynić w przedsionku kościoła.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów , we środę św. Franciszka z Asyżu; we czwartek św. Faustynę Kowalską a w sobotę święto Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych, zdrowia oraz opieki swoich świętych Patronów.

• Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Prosimy wszystkie grupy duszpasterskie o wpisywanie się do prowadzenia modlitwy różańcowej oraz zachęcamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Odpowiadając na inicjatywę ogólnopolską "Różaniec do granic",  w naszej parafii w sobotę 7 października o godz. 14.00 odmówimy cztery części różańca łącząc się z tymi, którzy na granicach naszego państwa, z różańcem w ręku, będą modlić się za naszą ojczyznę i Kościół.

• W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się tradycyjnie, jak co miesiąc. Dzieci zapraszamy na swoją Mszę św. o godz. 16.30. a młodzież na godz. 20.00. Po tej Mszy św. rozpocznie się nocne czuwanie Diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości.

• Od poniedziałku przez trzy kolejne niedziele Caritas organizuje zbiórkę żywności i odzieży. Paczki można składać pod figurą św. Antoniego, w zakrystii lub w kancelarii. Zostaną one wydane osobom potrzebującym pod koniec października. Za życzliwość i zrozumienie dziękujemy.

• W sobotę o godz. 17.30 kolejne miesięczne spotkanie Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli.

• W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Jego hasło brzmi: Idźmy naprzód z nadzieją. Po każdej Mszy św. będzie zbierana do puszek ofiara na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. Patrząc na ubiegłe lata, już kilka osób z naszej parafii skorzystało z tego stypendium, które nosi nazwę: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

• W ostatnim tygodniu w pracach wykończeniowych kościoła pomogło 18 rodzin, w tym jedna rodzina złożyła większa ofiarę. Wszystkim serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać!

• Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć w zakrystii lub u ministrantów przy wyjściu z kościoła. W Małym gościu niedzielny jest płyta z drugą częścią filmu Quo Vadis. Są też do nabycia kalendarze rolnicze na 2018 rok.

• W poniedziałek na Mszy Świętej o godz. 18:00 gromadzą się Rycerze Kolumba. Dalsza cześć spotkania w sali na plebanii. Zapraszamy!

• Zbiórka ministrantów, oraz chłopców chętnych do Służby przy Ołtarzu odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Natomiast DSM zapraszamy na godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!

• Komunikaty biskupa: o diecezjalnym marszu dla życia i rodziny oraz o pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Andrzej Gajda (lat 68) z Os. Zielonego. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.