Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość. Centralne uroczystości mają miejsce w Szczepanowie, gdzie odbywa się Diecezjalna pielgrzymka o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciwne trzeźwości.

 • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa - prezbitera, w środę: Świętego Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek Świętego Wacława - męczennika, w piątek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę Świętego Hieronima - prezbitera. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich ks. Rafałowi, życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich świętych patronów i ludzkiej życzliwości na każdy dzień.

 • W czwartek 28 września o godz. 15.00 będziemy się łączyć w światowej modlitwie „Koronki” na skrzyżowaniach dróg. Na terenie naszej parafii są trzy miejsca: pod Krzyżem na Os. Zielonym, pod pomnikiem na placu kościelnym i na skwerze obok sklepu „Mieszko” na Os. Westerplatte. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy Św. o godz. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych.

 • W sobotę 30 września rozpoczynamy pierwsze nabożeństwo różańcowe, które odprawiane będą w naszym kościele o godz. 17.30. Prosimy wszystkie grupy duszpasterskie o wpisywanie się do prowadzenia modlitwy różańcowej oraz zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian do licznego uczestnictwa.

 • Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza o Radiowo – Internetowym Studium Biblijnym, które rozpocznie się w pierwszą niedzielę października o godz. 14.30, a powtórka audycji w poniedziałek po wiadomościach o godz. 20.00. Pliki dźwiękowe z wykładami można odsłuchać na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

 • W święto Matki Bożej Różańcowej czyli 7 października, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, na granicach naszej ojczyzny o godz. 14.00 będą odmawiane cztery części różańca. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę. W diecezjach wyznaczono kościoły stacyjne, w których odbędzie się Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach.

 • Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może się każdy kto ukończył 18 rok życia, potrzebny jest numer PESEL.

 • Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie zaprasza 26 września na godz. 18:00 do sali klubu Rynek 24 na inauguracje kolejnego roku pracy.

 • Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie serdecznie zaprasza młodzież i dzieci wraz z rodzicami na Małopolską Noc Naukowców, która odbędzie się 29 września od godz. 17.00 do 21.00 w budynku szkolnym, Osiedle Legionów Henryka Dąbrowskiego 16 w Tarnowie.

 • Spotkanie redaktorów naszego parafialnego pisma Totus Tuus we czwartek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 • Zbiórka ministrantów, oraz chłopców chętnych do Służby przy Ołtarzu odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Natomiast DSM zapraszamy na godz. 10.00. Obecność obowiązkowa.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale