pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W poniedziałek w Liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży polskiej. We czwartek święto św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty. W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio - kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy mocy z nieba, opiekuńczej miłości Matki Bożej i wstawiennictwa u Boga swoich św. Patronów.

• W poniedziałek 18 września zapraszamy do kościoła na godz. 18.00, dzieci klas VI. We wtorek na godz. 18.00, dzieci klas VII. Jest to I spotkanie po wakacjach w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Już na I spotkaniu będzie sporządzona lista kandydatów. Natomiast dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami we czwartek – 21 września na godz. 18.30. Przypominamy, że przygotowania do Bierzmowania odbywają się w swoich parafiach, bez względu na to do jakiej szkoły chodzimy i który ksiądz katechizuje.

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji – jak co roku – są zbierane do puszek ofiary na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie i Tarnowie. Natomiast w przyszłą niedzielę – 24 września, po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na hospicjum „Via spei” budowane w Tarnowie. Ofiary zbiorą wolontariusze organizacji „Kromka chleba”.

• W minionym tygodniu ofiary na wykańczanie kościoła złożyło 9 rodzin. W tym jedna z innej parafii. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

• Czytajmy prasę katolicką. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć tygodniki katolickie dla dorosłych i dzieci. Tam też podana jest cena każdego czasopisma.

• W zakrystii i w kancelarii czeka lista na wyjazd autobusem do Zabawy w dniu 18 września na „Drogę Krzyżową” śladami męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Taki wyjazd jest raz w roku. Wjazd do Zabawy jutro o godz. 13.45 z placu kościelnego. Droga Krzyżowa rozpocznie się w lesie Wał Rudy o godz. 15.00. Po niej około 17.00 Msza św. Można też pojechać własnym samochodem. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

• W przyszłą niedzielę – 24 września przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa.

• W najbliższą sobotę wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej na Jamnej Chętnych zapisujemy jeszcze w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz wszystkich uczestników oazy parafialnej.

• W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności i oczekuje naszej modlitwy Danuta Kapłon (lat 62) z Os. Zielonego. Pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.