pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Zbliża się sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Odpowiedzmy pozytywnie na apel Księży Biskupów. Może sierpień obecnego roku, pobudzi nas do lepszego i bardziej trzeźwego życia. Ofiarujmy to dla siebie lub dla kogoś, kto potrzebuje naszego wsparcia i pomocy.

• W sobotę – 5 sierpnia odbędzie się XIV Diecezjalny Marsz Trzeźwości z Tarnowa do Skrzyszowa. Marsz rozpocznie Msza św. o godz. 16.30 w naszym kościele. O 17.30 -wymarsz z placu kościelnego. O godz. 19.30 w Skrzyszowie – modlitwa apelowa i zakończenie.

• Przypominamy, że jeszcze przez dwa tygodnie będą prowadzone zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę do Częstochowy. W niedzielę - 6 sierpnia o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 wspólna zmiana tajemnic różańcowych.

• W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota sierpnia. Spowiadać będziemy w piątek od godz. 16.00. Do chorych pójdziemy w piątek od 8.00 rano. Młodzież ma swoją Mszę św. o godz. 20.00, która rozpocznie 196 czuwanie eucharystyczne prowadzone przez Apostolat Trzeźwości. Nabożeństwo eucharystyczne zakończy Msza św. o północy. Zapraszamy dorosłych i młodzież.

• W ostatnim tygodniu ofiary roczne na wykańczanie świątyni złożyło pięć rodzin, w tym jedna większą kwotę. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo.

• W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli - kapłana i patrona rekolekcji, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego  biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Marii Vianneya - kapłana i patrona proboszczów. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i ludzkiej życzliwości.

• We czwartek zmarła mama ks. Mateusza Nowaka – naszego niedawnego wikariusza. Pogrzeb będzie we wtorek – 1 sierpnia o godz. 14.00 w kościele św. Jadwigi w Dębicy. Nasza parafia organizuje autokarowy wyjazd na pogrzeb. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do jutra włącznie. Wyjazd we wtorek o godz. 12.30 z parkingu kościelnego.

• W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Węgrzyn (lat 60) z Os. Westerplatte i Piotr Kawa (lat 49) z ul. Marii Dąbrowskiej. Polecajmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.