Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek: Św. Kingę – dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej, we wtorek Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, we środę Św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny, w sobotę Św. Marty. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia zdrowia i opieki swoich świętych patronów.

  • W niedzielę 30 lipca rozpoczyna się, trwający do 6 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor.

  • Dom rekolekcyjny redemptorystów w Lubaszowej koło Tuchowa zaprasza na jesienne rekolekcje w trzech turnusach:  8-10 września - Kurs Emaus, 20-22 październik- rekolekcje dla małżeństw oraz 15-19 listopada - rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego. Więcej informacji i dane kontaktowe w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej domu rekolekcyjnego.

  • Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2017r. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  • Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej rodaka ks. Roberta Ablewicza, który pracuje na misjach w Papui Nowej Gwinei. Ks. Robert głosi dzisiaj Słowo Boże, a po Mszy Świętej będzie można wspomóc jego dzieło misyjne  ofiarą do puszek przy wyjściu z Kościoła.

  • W ostatnim tygodniu roczne ofiary budowlane złożyło 7 rodzin, w tym jedna rodzina z innej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i polecamy ich w modlitwach. Niech Bóg wynagrodzi i pobłogosławi. 

  • Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Promyczek Dobra.

  • W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Wiesław Micek (lat 58) z ul. Buczakówka. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezus na nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale