pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek: Św. Kingę – dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej, we wtorek Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, we środę Św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny, w sobotę Św. Marty. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia zdrowia i opieki swoich świętych patronów.

• W niedzielę 30 lipca rozpoczyna się, trwający do 6 sierpnia, Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor.

• Dom rekolekcyjny redemptorystów w Lubaszowej koło Tuchowa zaprasza na jesienne rekolekcje w trzech turnusach:  8-10 września - Kurs Emaus, 20-22 październik- rekolekcje dla małżeństw oraz 15-19 listopada - rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego. Więcej informacji i dane kontaktowe w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej domu rekolekcyjnego.

• Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2017r. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej rodaka ks. Roberta Ablewicza, który pracuje na misjach w Papui Nowej Gwinei. Ks. Robert głosi dzisiaj Słowo Boże, a po Mszy Świętej będzie można wspomóc jego dzieło misyjne  ofiarą do puszek przy wyjściu z Kościoła.

• W ostatnim tygodniu roczne ofiary budowlane złożyło 7 rodzin, w tym jedna rodzina z innej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i polecamy ich w modlitwach. Niech Bóg wynagrodzi i pobłogosławi.

• Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, a dla dzieci Promyczek Dobra.

• W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Wiesław Micek (lat 58) z ul. Buczakówka. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezus na nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.