Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Dziś przypada III niedziela miesiąca. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę i wykańczanie naszej parafialnej świątyni.

  • W Sanktuarium na Burku Matki Bożej Szkaplerznej zakończenie tygodniowego Odpustu przeżywanego pod hasłem: „Pozwólcie Maryi prowadzić was przez ziemię ku niebu.”

  • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek  św. Szymona z Lipnicy – prezbitera, we czwartek bł. Czesława – prezbitera, w sobotę święto św. Marii Magdaleny. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich świętych patronów  i ludzkiej życzliwości na każdy dzień.

  • Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2017 r. pod hasłem: „Kim On właściwie jest. Idziecie i głoście”. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie II – św. Franciszka.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

  • Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Jest Gość Niedzielny, czasopismo Miłujcie się, a także Rycerz Niepokalanej.
    Wszystkich wypoczywających  na wakacyjnych urlopach polecamy naszym modlitwom i oddajemy pod opiekę Matki Bożej.

  • W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Władysław Baran z Osiedla Zielonego. Wieloletni chórzysta parafialnego chóru „Magnificat” Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezus na nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale