pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Dziś przypada III niedziela miesiąca. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę i wykańczanie naszej parafialnej świątyni.

• W Sanktuarium na Burku Matki Bożej Szkaplerznej zakończenie tygodniowego Odpustu przeżywanego pod hasłem: „Pozwólcie Maryi prowadzić was przez ziemię ku niebu.”

• W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek  św. Szymona z Lipnicy – prezbitera, we czwartek bł. Czesława – prezbitera, w sobotę święto św. Marii Magdaleny. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki swoich świętych patronów  i ludzkiej życzliwości na każdy dzień.

• Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2017 r. pod hasłem: „Kim On właściwie jest. Idziecie i głoście”. Nasza parafia pielgrzymuje w grupie II – św. Franciszka.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką: Jest Gość Niedzielny, czasopismo Miłujcie się, a także Rycerz Niepokalanej.
    Wszystkich wypoczywających  na wakacyjnych urlopach polecamy naszym modlitwom i oddajemy pod opiekę Matki Bożej.

• W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Władysław Baran z Osiedla Zielonego. Wieloletni chórzysta parafialnego chóru „Magnificat” Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezus na nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.