Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Kończy się Wieki Odpust Tuchowski. W sobotę grupa osób z naszej parafii uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do Tuchowa. Wszystkim, którzy ofiarowali swój trud Matce Bożej i reprezentowali naszą parafię w Tuchowie, na czele z ks. Rafałem, serdecznie dziękujemy.

  • W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Benedykta - opata i patrona Europy, w środę św. Brunona z Kwerfurtu – biskupa i męczennika, we czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta - pustelników, patronów diecezji, w sobotę św. Bonawentury – biskupa i doktora Kościoła. Wszystkim licznym Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i ludzkiej dobroci i życzliwości.

  • W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu kościoła pomogło nam 7 rodzin, w tym z innej parafii 1 rodzina. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać. Niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski. W przyszłą niedzielę – 3. miesiąca, ofiary na tacę będą zbierane na potrzeby inwestycyjne związane z wykańczaniem naszej świątyni.

  • Po każdej Mszy św. możemy zakupić pyszne ciasto upieczone przez rodziny naszej parafii. Ciasto rozprowadzają członkowie parafialnego chóru „Magnificat”. Pieniądze z zakupu pomogą chórowi w zorganizowaniu trzydniowego wyjazdu do Niemiec na koncert chórów kościelnych. Prosimy o taką właśnie formę pomocy dla naszego chóru, który przez cały rok służył nam swoim śpiewem i muzyką. 

  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest „Gość Niedzielny”, czasopismo „Miłujcie się”, „Rycerz Niepokalanej” i „Promyczek Dobra” – dla dzieci.

  • Rozpoczyna się tygodniowy odpust w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku. Przeżywany będzie pod hasłem: „Pozwólcie Maryi prowadzić was przez ziemię ku niebu”. Program odpustu jest umieszczony na tablicy ogłoszeń.

  • Od piątku do najbliższej soboty trwa Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w klasztorze Sióstr Karmelitanek przy ul. Krzyskiej 19 w Tarnowie. Nabożeństwa codziennie wieczorem o godz.18.00.

  • Radio RDN Małopolska oraz Gmina Tarnów zapraszają na Manię Pomagania z koncertem zespołu Baciary i Agnieszki Chylińskiej, który odbędzie się w sobotę – 15 lipca na terenie boiska sportowego w Koszycach Małych. Całość funduszy z wydarzenia zostanie przekazana na pomoc niepełnosprawnym dzieciom: Gabrysi, Ani i Piotrusiowi. Szczegółowy program koncertu jest na stronie internetowej Gminy Tarnów, w radiu RDN i na plakatach.   

  • Można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Tarnowska pielgrzymka rozpocznie się 17 sierpnia. Nasi parafianie idą w II grupie, pod wezwaniem Św. Franciszka. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

  • W niedzielę odszedł do wieczności nasz parafian, długoletni chórzysta śp. Władysław Baran z Os. Zielonego. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale