pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

2 lipca przypada święto Najświętszej Maryi Pany Tuchowskiej. Wielki Odpust Tuchowski trwał będzie do przyszłej niedzieli.  Tradycyjnie już, chcemy zorganizować pieszą pielgrzymkę do Tuchowa w najbliższą sobotę – 8 lipca. Pielgrzymka wyruszy z placu kościelnego o godz. 5.30 rano. Zachęcamy do licznego udziału dorosłych, młodzież, a także dzieci. Pielgrzymkę poprowadzi jeden z kapłanów. W tym roku jest możliwość zamówienia autokaru na drogę powrotną z Tuchowa do Tarnowa. Prosimy tych, którzy chcieliby skorzystać z tej oferty o wpisywanie się na listę. Lista jest w zakrystii u Pana kościelnego. Zapisy do czwartku włącznie. Trzeba wiedzieć jaki autokar zamówiać, większy czy mniejszy.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek lipca. Spowiadać będziemy  w piątek od 16.00. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 8.00 rano. W czasie wakacji nie ma Mszy o 16.30 dla dzieci. Dzieci zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00. Natomiast młodzież ma swoją Msze św. o godz. 20.00. Ta Msza św. rozpocznie nocne czuwanie prowadzone przez Apostolat Trzeźwości.

• Patronalne święto Apostolstwa Chorych będziemy obchodzić we czwartek. W tym samym dniu jest wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki misji diecezji tarnowskiej.

• W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek  św. Tomasza – apostoła, we czwartek bł. Marię Teresę Ledóchowską, w sobotę św. Jana z Dukli - kapłana. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Tuchowskiej i wstawiennictwa swoich świętych patronów.

• Karmel Tarnowski przy ul. Krzyskiej 19 serdecznie zaprasza na nowennę od 7 – 15 lipca przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel /Szkaplerznej/. Nabożeństwa codziennie o godz. 18.00. Odpust przypada 16 lipca o godz. 18.00.

• Przypominamy, że są do nabycia czasopisma religijne: „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” oraz miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” z czerwca i lipca. Czasopisma rozprowadzają ministranci.

• W ostatnim tygodniu roczną ofiarę budowlaną złożyło 7 rodzin, ofiarę na ołtarz 6 rodzin. Jedna rodzina złożyła większą kwotę. Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

• W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Jan Barnaś (lat 63) z Os. Zielonego. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.