Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Nadal za mało wiernych uczestniczy w tych pięknych nabożeństwach poświęconych Matce Bożej. Za mało dorosłych, za mało młodzieży, za mało dzieci. Dlatego kierujemy apel do rodziców i dziadków. Od was w dużej mierze zależy udział dzieci i młodzieży w majowych nabożeństwach. Zachęcajmy i sami dawajmy przykład. Przez każdą Majówkę możemy wiele wyprosić dla siebie i innych. Do końca maja pozostało tylko 17 dni.

  • 15 maja w naszym kościele młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Do naszej młodzieży dołączą kandydaci z 4 parafii dekanatu Tarnów – Wschód. Ta podniosła uroczystość rozpocznie się o godz. 18.00. Polecamy bierzmowanych modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp Leszek Leszkiewicz. 

  • Już dziś informujemy, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tj. 11 czerwca  będziemy obchodzić 30 rocznicę pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Tarnowa i wyniesienia na ołtarze naszej Patronki - bł. Karoliny. W tym dniu będzie też  poświęcenie witraży naszego kościoła oraz wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbe i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystości będzie przewodniczył biskup Tarnowski – Andrzej Jeż. Rocznica ta będzie poprzedzona trzydniowym programem religijnym, kulturalnym i rekreacyjno-artystycznym.   

  • W poniedziałek wspominamy św. Zofię, we wtorek święto św. Andrzeja Boboli - męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Polecajmy ks. Biskupa w naszych modlitwach wspólnych i indywidualnych. 

  • Tradycyjnie już poświęcenie wszystkich pojazdów wielośladowych i jednośladowych odbędzie się w drugi dzień Zielonych Świąt czyli 5 czerwca, po Mszy św. o godz. 9.00 - rano i 20.00 - wieczór.   

  • Informujemy, że Uroczystość Bożego Ciała będzie 15 czerwca. Pójdziemy w procesji z Najświętszym sakramentem na Os. Zielone. Trasę procesji podamy w przyszłą niedzielę. 

  • W piątek o godz. 18.00 miesięczne spotkanie parafialnego oddziału Caritas.

  • W najbliższą sobotę jest organizowany autokarowy wyjazd na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca. Pielgrzymkę organizuje Grupa Odnowy w Duchu św. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 4.30 rano. Zapisy u pana kościelnego w zakrystii.  

  • W ostatnim tygodniu ofiary na wykończenie kościoła złożyło 11 rodzin, w tym jedna rodzina  z innej parafii. Wszystkim bardzo dziękujemy - Bóg zapłać!

  • W tym tygodniu odszedł do wieczności Janusz Kłos z Os. Zielonego. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale