pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. W naszych modlitwach będziemy prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.

• Po Mszy świętej o godz. 9:00 zmiana tajemnic różańcowych dla niewiast i mężczyzn.

• Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich, a szczególnie 13 maja na nabożeństwo fatimskie z racji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

• Trwa czas Białego Tygodnia dla dzieci komunijnych, który zakończy się  we wtorek. Dziękujemy Bogu za przeżywane dni, które są darem eucharystycznym dla dzieci i ich rodziców. Kolejny Biały Tydzień z udziałem dzieci komunijnych będzie w oktawie Bożego Ciała. Natomiast dziś o godz. 12:00 będzie miała miejsce rocznica I Komunii Świętej. Naszych małych jubilatów i ich rodziców polecamy modlitwie parafian.

• Triduum dla młodzieży klas III gimnazjum, która 15 maja przyjmie sakrament Bierzmowania będzie w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:30. Na pierwsze spotkanie w czwartek zapraszamy także rodziców kandydatów do Bierzmowania, z którymi będą omówione sprawy organizacyjne.

• W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich naszemu Proboszczowi Księdzu Prałatowi Stanisławowi: życzymy obfitości łask Bożych, ufności i nadziei
    w Zmartwychwstałym Panu. Niech serce przepełnia miłość, uśmiech i poczucie humoru, a Dobry Bóg niech nadaje sens życiu. Życzymy, by wszelkie przeciwności stojące na drodze do realizacji zamierzonych celów nigdy nie zniechęcały, lecz umacniały i prowadziły do świętości. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej, a szczególnie w trudach związanych z wykańczaniem naszej pięknej, parafialnej świątyni. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

• W sobotę - 20 maja jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy na XXII ogólnopolskie czuwanie grup Odnowy w Duchu Św. Wyjazd z naszego parkingu o godz. 4.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

• W środę 10 maja po Mszy Św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają na oazę parafialną w Zakopanem.

• W ostatnim tygodniu w budowie i wykańczaniu pomogło 5 rodzin – jedna z innej parafii. Wszystkim z serca dziękujemy – niech św. Jan Paweł II i bł. Karolina wypraszają potrzebne łaski dla nich i ich rodzin.

• Prasę katolicką można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

• Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 18:00, a Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w piątek o godz. 18:00. Natomiast spotkanie lektorów w środę po Mszy św. wieczornej, a ministrantów w sobotę o godz. 9:30. Obecność wszystkich obowiązkowa.

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Betlej (lat 65) z os. Westerplatte. Polecajmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywnie.