pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która kieruje nasze myśli i nasz wzrok na karty Pisma Świętego, gdzie jest zapisane Słowo Boże skierowane do człowieka. Postarajmy się, zwłaszcza w tym tygodniu, korzystać z tej pierwszej i najważniejszej Księgi, jaką otrzymaliśmy od Boga. Czytanie Pisma Świętego to równocześnie nasza rozmowa z Bogiem, a więc nasza modlitwa.

• Przyszła niedziela jest „Niedzielą Dobrego Pasterza”, a zarazem Światowym Dniem Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Składka na Seminarium Duchowne.

• W ostatnim czasie w budowie kościoła pomogły 4 rodziny. Jedna złożyła większą ofiarę. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc okazywaną w tym wielkim dziele budowy i wykańczania naszej świątyni - Bóg zapłać!

• W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj a wraz z nim nabożeństwa majowe. Codziennie o godz. 17.30 majówka, a bezpośrednio po niej Msza św. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych pięknych nabożeństwach maryjnych. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Młodzież gimnazjalna ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

• Spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców i bliskich będzie we wtorek – 2 maja o godz. 16.00. Uroczystość I Komunii św. – 3 maja o godz. 12.00. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Natomiast spowiedź dla tych dzieci będzie w I piątek – 5 maja, o godz. 16.00.

• W sobotę - 20 maja jest organizowana pielgrzymka do Częstochowy na XXII ogólnopolskie czuwanie grup Odnowy w Duchu Św. Wyjazd z naszego parkingu o godz. 4.30. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

• Dyrekcja VI Liceum Ogólnokształcącego na Os. Legionów zaprasza młodzież, która kończy gimnazjum do kontynuowania nauki w tejże szkole średniej. Będą tworzone klasy: sportowa, humanistyczna i ogólna. Dokładne informacje i zapisy w sekretariacie szkoły.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci. Odwiedziny chorych w takich godzinach, jak co miesiąc.
    .
  • W sobotę na Mszy wieczornej spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Zapraszamy na miesięczne spotkanie.

• W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: w poniedziałek św. Józefa - rzemieślnika, we wtorek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła, w środę – Uroczystość Maryi Panny – Królowej Polski. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. We czwartek wspominamy św. Floriana – męczennika a w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Wszystkim Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i ludzkiej życzliwości.