Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkanocy zwana „Białą” jest równocześnie Świętem Miłosierdzia Bożego. Wszyscy tak bardzo liczymy na nieskończone Miłosierdzie Boże. Korzystając z Niego musimy również okazywać to miłosierdzie innym, zwłaszcza potrzebującym. Dlatego dziś w całym kościele obchodzone jest święto Caritasu, które przypomina o potrzebie nieustannej modlitwy i uczynkach miłosierdzia względem chorych, cierpiących, kalekich, biednych i podeszłych w latach. Każdego z nas może spotkać to samo. W naszym kościele mamy kaplicę Miłosierdzia, gdzie prawie w każdy piątek po Mszy wieczornej odprawiana jest Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy również i z tego daru łaski Bożej.

 • Dziś z racji Uroczystości Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Rozpocznie się o 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

 • Z racji dzisiejszej II Niedzieli Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski – będzie obchodzona jutro. We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty. W sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy. Wszystkim solenizantom i solenizantkom, a wśród nich ks. Bartoszowi życzymy obfitości Bożych łask płynących od Chrystusa Zmartwychwstałego, wstawiennictwa swoich świętych Patronów oraz wszelkiej ludzkiej dobroci i życzliwości.

 • Spotkanie próbne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będą we czwartek i piątek po Mszy wieczornej oraz w sobotę o godz. 9.00 rano. Pierwsza spowiedź – 2 maja o godz. 9.00. Uroczystość I Komunii świętej – 3 maja o godz.12.00.

 • Nasza parafia organizuje oazę wakacyjną w dniach od 26 czerwca do 1 lipca. Zachęcamy do udziału dzieci i młodzież. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza i ks. Lesława.

 • W świątecznym tygodniu w wykańczaniu naszego kościoła pomogło nam 5 rodzin. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 • Informujemy, że rocznica I Komunii Św. będzie 7 maja o godz. 12.00. Dzieci komunijne i dzieci, które obchodzić będą I rocznicę Komunii polecamy modlitwie całej parafii.

 • Dziś w polskich kościołach jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Pomocy potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Pomoc ta będzie skierowana do Aleppo, które zostało bardzo zniszczone przez tzw. państwo islamskie. Potrzeba tam przede wszystkim jedzenia i wody. Decyzję o zbiórce podjęli polscy biskupi.  
  Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Szczególnie polecamy tygodnik „Gość Niedzielny”, do którego jest dołączona płyta z filmem „Zmartwychwstały”. Jest też opis Niedzieli Palmowej przeżywanej przez tysiące młodzieży w Tarnowie i w naszym kościele. Są też inne czasopisma.

 • W najbliższy wtorek – 25 kwietnia na parkingu kościelnym będzie składana i odbierana makulatura i kolorowy złom na misyjne studnie i dzwony. Makulatura wtórna, to: papier wszelkiego rodzaju, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma, karton szary i kolorowy. Kolorowy złom, to: miedź, mosiądz, aluminium, ołów, kajner, puszki po napojach, armatura łazienkowa i kuchenna, silniki elektryczne, piecyki gazowe, akumulatory samochodowe, przewody miedziane i inne podobne przedmioty. Zbiórkę organizuje Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że odbiór tych rzeczy będzie we wtorek z parkingu kościelnego. 

 • W poniedziałek 24 kwietnia w parafii NSPJ w Tarnowie rozpoczyna się Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym – czyli forma rekolekcji obejmująca cykl 8 poniedziałkowych spotkań. Spotkania rozpoczyna Msza św. o godz. 18.00. Po niej konferencja i wspólna rozmowa w grupach. Zapraszamy dorosłych i starszą młodzież.

 • Od wczoraj aż do soboty gościmy w naszej parafii relikwie Św. Brata Alberta wraz z obrazem cierpiącego Jezusa, który namalował brat Albert i drugi obraz przedstawiający samego świętego. Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. będzie krótkie nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowie przy ul. Skowronków 8 informuje, że rozpoczęły się zapisy do klas I na rok szkolny 2017/2018. 

 • W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności aż trzy kobiety: Janina Augustyn – lat 86, Zofia Turowska – lat 84 i Waleria Mróz – lat 93. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale