Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

16 II 2020 r. - VI niedziela zwykła

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

W sobotę obchodzimy święto Katedry Św. Piotra. Prawie od samego początku, chrześcijaństwa, a szczególnie od 4 wieku Rzymianie obchodzili pamiątkę założenia Gminy Chrześcijańskiej i obrania miasta Rzymu na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego papieża. To święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy. Obecnie Papieżowi Franciszkowi.

Czytaj więcej...

9 II 2020 r. - V niedziela zwykła

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

We wtorek – 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes a zarazem Światowy Dzień Chorego. Bardzo serdecznie zapraszamy do kościoła wszystkich chorych, kalekich, podeszłych w latach na specjalne spotkanie modlitewne. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Najpierw koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. O 16.00 - Msza św. Pomóżmy tym, którzy o własnych siłach nie będą mogli przyjść do kościoła.

Czytaj więcej...

2 II 2020 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. W święto Ofiarowania modlimy się za nasze matki. Dziękujemy im za życie i wychowanie. Dzisiaj też przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji tarnowskiej.

Czytaj więcej...

26 I 2020 r. - III niedziela zwykła

pieczec parafii2

Ogłoszenia parafialne

W przyszła niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Święto Matki Bożej Gromnicznej jest patronalnym dniem matek. Otoczmy je w tym dniu wdzięczną pamięcią i serdeczną modlitwą. Będziemy również modlić się za osoby zakonne.

Czytaj więcej...


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale