Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

13 VIII 2017 r. - XIX niedziela zwykła

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

We wtorek - 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta zobowiązuje wszystkich do udziału we Mszy św. Po każdej Mszy przedpołudniowej będzie poświęcenie ziół, kwiatów i wieńców żniwnych przyniesionych do kościoła. Jest to wyraz wdzięczności Panu Bogu za uchronienie naszych terenów od kataklizmów i za otrzymany tegoroczny chleb.

Czytaj więcej...

29 VII 2017 r. - XVII niedziela zwykła

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Zbliża się sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Odpowiedzmy pozytywnie na apel Księży Biskupów. Może sierpień obecnego roku, pobudzi nas do lepszego i bardziej trzeźwego życia. Ofiarujmy to dla siebie lub dla kogoś, kto potrzebuje naszego wsparcia i pomocy.

Czytaj więcej...

23 VII 2017 r. - XVI niedziela zwykła

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek: Św. Kingę – dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej, we wtorek Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa, we środę Św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny, w sobotę Św. Marty. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia zdrowia i opieki swoich świętych patronów.

Czytaj więcej...

9 VII 2017 r. - XIV niedziela zwykła

pieczec parafii2Ogłoszenia parafialne

Kończy się Wieki Odpust Tuchowski. W sobotę grupa osób z naszej parafii uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do Tuchowa. Wszystkim, którzy ofiarowali swój trud Matce Bożej i reprezentowali naszą parafię w Tuchowie, na czele z ks. Rafałem, serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale