roraty 2017 sW oczekiwaniu na światło betlejemskiej nocy i radość świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej o 17.30 śpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Do udziału w roratach zachęcamy wszystkich parafian. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci. Podczas rozważań roratnich będziemy przybliżać sobie osoby związane z roratnią liturgią słowa. Spotkamy m.in. Zachariasza, Izajasza czy Jana Chrzciciela. Wszyscy znajdą swoje miejsce obok Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus w pięknej, przestrzennej szopce. Każde dziecko będzie mogło utworzyć własną, niepowtarzalną bożonarodzeniową szopkę.

Przypominamy także o przynoszeniu lampionów adwentowych, gdyż każda Msza św. roratnia zaczyna się procesją z lampionami. Można również przygotowywać podpisane „serduszka z dobrymi uczynkami”. Spośród serduszek będą losowane dla dzieci figurki Maryi i Dzieciątka Jezus oraz nagrody niespodzianki.