majowka 2015Chwalcie z nami Panią świata. I co czuje, i co żyje niech z nami sławi Maryję! Zapraszamy i gorąco zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszym kościele odprawiane są przez cały maj codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po majówce Msza św. wieczorna.

Majowe nabożeństwa zapoczątkowali jezuici. Najpierw odprawiali je w Rzymie, potem w kościołach zakonnych. Formalnie zatwierdził je papież Pius VII w 1815 r. Do Polski nabożeństwo przeniknęło pod koniec XVIII wieku. Więcej o historii nabożeństw majowych można przeczytać tutaj.