Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

Piesza pielgrzymka do Tuchowa

pielgrzymkaW sobotę 30 czerwca rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski przeżywany w tym roku pod hasłem "Maryjo, Służebnico Ducha Świętego wspieraj nas". Odpust zakończy się w niedzielę 8 lipca. Natomiast w sobotę 7 lipca zapraszamy do wspólnego pieszego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej. Trasa pielgrzymki to około 19 km. Wyruszamy o godz. 5.00 z placu przed kościołem. Zabierzmy ze sobą różaniec, modlitewnik i śpiewnik. Jest możliwość zamówienia autokaru na drogę powrotną z Tuchowa do Tarnowa. Prosimy tych, którzy chcieliby skorzystać z tej oferty o wpisywanie się na listę. Lista jest w zakrystii u Pana kościelnego. Zapisy do czwartku włącznie.

 

Nabożeństwa majowe

majowka 2015Chwalcie z nami Panią świata. I co czuje, i co żyje niech z nami sławi Maryję! Zapraszamy i gorąco zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszym kościele odprawiane są przez cały maj codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po majówce Msza św. wieczorna.

Czytaj więcej...

Via Lucis - Droga Światła

via xsSerdecznie zapraszamy na nabożeństwo „Drogi Światła”, które będzie miało miejsce w naszej świątyni w sobotę, 28 kwietnia 2018 r., o godz. 21.00. „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” – mówi Jezus (J 8,12).


Czytaj więcej...

Mali odkrywcy wielkich tajemnic - rekolekcje wielkopostne

rekolekcje 2018Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych z naszej parafii zostały zaplanowane na 5 - 7 marca. Poprowadzi je ks. Lesław Wąchała. Drodzy uczniowie i rodzice zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych. Oto ich szczegółowy program:

 

Czytaj więcej...

Nagrodzeni za najlepszy reportaż z misyjnego kolędowania

13 stycznia w parafii Tylmanowa odbyło się XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Uczestniczyło w nim około tysiąc osiemset osób – małych kolędników, ich rodziców, opiekunów, animatorów, kapłanów i sióstr zakonnych. Wśród nich byli też kolędnicy z naszej parafii. Spotkanie służyło podsumowaniu tegorocznego - rekordowego pod względem liczby uczestników oraz zebranych środków - misyjnego kolędowania. Rozstrzygnięto także kilka konkursów, w tym na najlepszy reportaż z kolędowania. Po raz kolejny zwyciężył materiał przygotowany przez małych kolędników i ich opiekunów z naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia i do zobaczenia za rok!


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale