Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

Mali odkrywcy wielkich tajemnic - rekolekcje wielkopostne

rekolekcje 2018Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych z naszej parafii zostały zaplanowane na 5 - 7 marca. Poprowadzi je ks. Lesław Wąchała. Drodzy uczniowie i rodzice zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w naukach rekolekcyjnych. Oto ich szczegółowy program:

 

Czytaj więcej...

Nagrodzeni za najlepszy reportaż z misyjnego kolędowania

13 stycznia w parafii Tylmanowa odbyło się XX Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Uczestniczyło w nim około tysiąc osiemset osób – małych kolędników, ich rodziców, opiekunów, animatorów, kapłanów i sióstr zakonnych. Wśród nich byli też kolędnicy z naszej parafii. Spotkanie służyło podsumowaniu tegorocznego - rekordowego pod względem liczby uczestników oraz zebranych środków - misyjnego kolędowania. Rozstrzygnięto także kilka konkursów, w tym na najlepszy reportaż z kolędowania. Po raz kolejny zwyciężył materiał przygotowany przez małych kolędników i ich opiekunów z naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia i do zobaczenia za rok!

Spowiedź adwentowa

confes22 grudnia (piątek) to w naszej wspólnocie dzień adwentowej spowiedzi przedświątecznej. Spowiadać będziemy w godzinach od 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Przerwa od 10.00 – 10.30 i od 16.00 – 16.30. Mamy dogodny czas na spowiedź więc nie odkładajmy jej na później. Spowiadać będzie 8 kapłanów – przed południem i 12 - po południu. Zachęcamy więc wszystkich parafian do skorzystania w tym dniu z możliwości przyjęcia sakramentu pokuty.

Czytaj więcej...

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym - roraty 2017

roraty 2017 sW oczekiwaniu na światło betlejemskiej nocy i radość świąt Bożego Narodzenia zapraszamy na Roraty, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej o 17.30 śpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. Do udziału w roratach zachęcamy wszystkich parafian. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci. Podczas rozważań roratnich będziemy przybliżać sobie osoby związane z roratnią liturgią słowa. Spotkamy m.in. Zachariasza, Izajasza czy Jana Chrzciciela. Wszyscy znajdą swoje miejsce obok Maryi, Józefa i Dzieciątka Jezus w pięknej, przestrzennej szopce. Każde dziecko będzie mogło utworzyć własną, niepowtarzalną bożonarodzeniową szopkę.

Czytaj więcej...

Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny

droga krzyzowa WRW poniedziałek - 18 września, jak co roku, zapraszamy parafian do udziału w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa naszej patronki - błogosławionej  Karoliny. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 15.00 a bezpośrednio po niej odprawiona zostanie Msza św.

Czytaj więcej...


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale