Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny

droga krzyzowa WRW poniedziałek - 18 września, jak co roku, zapraszamy parafian do udziału w Drodze Krzyżowej śladami męczeństwa naszej patronki - błogosławionej  Karoliny. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 15.00 a bezpośrednio po niej odprawiona zostanie Msza św.

Czytaj więcej...

Piesza pielgrzymka do Tuchowa

pielgrzymkaW sobotę 1 lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski przeżywany w tym roku pod hasłem "Maryjo, pomóż nam odważnie głosić Ewangelię". Odpust zakończy się w niedzielę 9 lipca. Natomiast w sobotę 8 lipca zapraszamy do wspólnego pieszego pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej. Trasa pielgrzymki to około 19 km. Wyruszamy o godz. 5.30 z placu przed kościołem. Zabierzmy ze sobą różaniec, modlitewnik i śpiewnik. Jest możliwość zamówienia autokaru na drogę powrotną z Tuchowa do Tarnowa. Prosimy tych, którzy chcieliby skorzystać z tej oferty o wpisywanie się na listę. Lista jest w zakrystii u Pana kościelnego. Zapisy do czwartku włącznie.

 

Droga Światła w wykonaniu dzieci

droga swiatla dzW sobotę 3 czerwca po raz pierwszy w naszej parafii przeżywaliśmy nabożeństwo „Drogi Światła”. W poprzedzającą ją niedzielę 28 maja sceny  spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym przypomniało nabożeństwo w wykonaniu dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia > tutaj

Czytaj więcej...

Via Lucis - Droga Światła

droga swiatłaJuż w najbliższą sobotę 3 czerwca na godz. 21.00 zapraszamy na nabożeństwo „Drogi Światła”. „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia” – mówi Jezus (J 8,12). Czym jest „Via Lucis”? Warto postawić sobie to pytanie.

Nabożeństwo „Drogi Światła” ma stosunkowo niedługą historię w Kościele. Powstało w 1988 roku we wspólnocie salezjańskiej we Włoszech. Dosyć szybko uzyskało aprobatę Stolicy Apostolskiej (2002 r.). Obecnie coraz więcej wspólnot parafialnych włącza w okresie wielkanocnym Drogę Światła do systematycznych nabożeństw.

Czytaj więcej...

Nabożeństwa majowe

majowka 2015Chwalcie z nami Panią świata. I co czuje, i co żyje niech z nami sławi Maryję! Zapraszamy i gorąco zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszym kościele odprawiane są przez cały maj codziennie o godz. 17.30. Bezpośrednio po majówce Msza św. wieczorna.

Czytaj więcej...


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale